ROARMY FORUM

Vă rugăm să vă logaţi sau să vă înregistraţi.

Logați-vă cu numele de utilizator, parola și durata sesiunii de logare
Căutare avansată  

Stiri:

Site-ul roarmy.ro nu are nici-o legatura cu institutia Ministerul Apararii Nationale si nu poate fi asimilata sub nici-o forma acesteia. Acesta este un site privat.

Autor Subiect: livret militar  (Citit de 8066 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marian255

• Nou Venit
  • *
  • Mesaje postate: 4
livret militar
« : August 13, 2013, 04:44:33 »

Va salut cu respect! Numele meu este Marian Covi,locuiesc in Bucuresti si vin in atentia dumneavoastra cu o problema la care sper sa gasesc o solutie.In urma cu circa 2 ani de zile,am efectuat un test psihologic la o unitate militara,in urma acelui test am fost incadrat ca maistru militar cls 4-a,in REZERVA! Nu am activat niciodata in mapn si nici n-am efectuat studii in domeniu.Doresc sa sustin un examn la Targu Ocna,pentru AGENTI DE PENITENCIARE,insa acel livret militar mai mult ma incurca,existand o incompatibilitate intre gradul de maistru militar si cel de agent,cel dintai fiind mai mare decat cel din urma.Ce doresc sa va intreb,cum pot renunta la acel grad in rezerva care nu ma ajuta la nimic?orice sfat este binevenit,va multumesc
memorat

admin

• Administrator
  • Nou Venit
  • Mesaje postate: 23
Re: livret militar
« Răspuns #1 : August 13, 2013, 05:27:23 »

Marian, cred ca cel mai indicat ar fi sa mergi la Centrul Militar Zonal Bucuresti pentru detalii. Este indeva pe linia tramvaiului 32, cred ca la prima statie de la Unirea. Ei sunt cei mai in masura sa te indrume.
memorat

marian255

• Nou Venit
  • *
« Răspuns #2 : August 14, 2013, 01:38:26 »

admin,sa imi spui te rog cand ai rezolvat
memorat

admin

• Administrator
  • Nou Venit
« Răspuns #3 : August 16, 2013, 03:53:20 »

Nu am inteles ce vrei sa spui cu rezolvatul... Eu ti-am spus unde ar trebui sa mergi tu sa-ti rezolvi problema.
memorat

marian255

• Nou Venit
  • *
« Răspuns #4 : August 23, 2013, 02:29:22 »

pai stai putin,eu de ce mi-am creeat acest cont pe forum? te rog afla raspunsul si posteaza-l aici in forma lui ORIGINALA !
memorat

marian255

• Nou Venit
  • *
« Răspuns #5 : August 26, 2013, 10:35:14 »

admin,consider ca am asteptat destul !
memorat

admin

• Administrator
  • Nou Venit
« Răspuns #6 : August 27, 2013, 05:38:40 »

Marian, se pare ca tu nu cunosti rostul si rolul unui forum. Ai intrebat ceva si eu am incercat sa te indrum, chiar daca alti membri nu ti-au raspuns. De aici pana la a-mi pune sula in coaste sa-ti rezolv eu problema este cale lunga. Daca nu-ti convine contul, trebuie doar sa-mi spui si il voi sterge imediat. Daca vrei sa astepti in continuare sa-ti rezolve cineva problema, spor la asteptat. Personal consider subiectul inchis.
memorat

Pagină creată în 0.075 secunde cu 42 interogări.