ROARMY FORUM

Vă rugăm să vă logaţi sau să vă înregistraţi.

Logați-vă cu numele de utilizator, parola și durata sesiunii de logare
Căutare avansată  

Stiri:

Pe roarmy.ro puteti gasi informatii de actualitate despre activitatile desfasurate de militarii romani in tara si in teatrele de operatii.

Autor Subiect: Restructurare, reorganizare, resubordonare...dar cine ne consiliază?  (Citit de 6273 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

cms111

• Nou Venit
  • *
  • Mesaje postate: 2

Am onoarea să vă salut!

Mă bucur să văd că există un astfel de site,  necesar cadrelor militare. Am intrat aici cu speranţa că voi găsi informaţiile şi sprijinul necesar pentru problema  mea şi a celor care se găsesc în situaţia mea.
Pe scurt, caut o persoană care mă poate consilia în privinţa managementului resurselor umane. Şi asta pentru că  sunt ofiţer la o unitate care a fost resubordonată, reorganizată şi a intrat în vigoare un stat nou de organizare. Iar din partea structurii de personal nu primesc consilierea necesară, ba chiar dimpotrivă, informaţii contradictorii.
În urma resubordonării unităţii şi redenumirea acesteia, aceasta s-a reorganizat şi odată cu acest proces, microstructura( biroul) pe care o conduc a fost reaşezată (resubordonată). Astfel că după noua organigramă biroul face parte din altă structură, dar în aceeaşi unitate militară cu aceeaşi denumire (a biroului). În urma acestui proces de reorganizare mi s-a ordonat să fac un raport de menţinere pe aceeaşi funcţie, altfel voi fi pus la dispoziţie.
Întrebarea mea la care nu am găsit un răspuns clar, este următoarea: " Întrucât există funcţii va-can-te în aceeaşi unitate militară, de ce nu pot face raport pentru numirea pe o funcţie care este momentan va-can-tă?"

Menţionez că îndeplinesc toate condiţiile de participare în vederea numirii pe funcţia pe care o  doresc.

Mulţumesc anticipat!  Să trăiţi!
« Ultima Modificare: Noiembrie 01, 2012, 09:09:56 de cms111 »
memorat

John

• Nou Venit
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Restructurare, reorganizare, resubordonare...dar cine ne consilieaza?
« Răspuns #1 : Noiembrie 01, 2012, 11:00:05 »

Cms , spre rusinea mea ma depaseste termenul de functie doamnanta dar ceea ce pot sa-ti spun sigur este ca poti face raport pe orice functie din unitatea pentru care indeplinesti conditiile, cu mentiunea ca tu si viitorii pretendenti veti intra in comisia de selectie aferenta, urmand ca doar un candidat sa o incadreze. Meteahna aceasta cu raportul pe aceeasi functie este pentru a nu deranja.....colegii. Pentru a nu fi pusi cei de pe functia respectiva in situatia de a candida, pentru ca risca.....

Pentru un raspuns concret, va sugerez sa va adresati MApN, desi riscati sa primiti un raspuns in 30 de zile cand este probabil prea tarziu.

RELAŢII CU PUBLICUL(Audienţe, petiţii, cereri, reclamaţii, sesizări, propuneri)
Audienţe: Telefon: 021-402.34.00 interior 1011.404 sau 1011.426; 021-315.86.10;
E-mail:srp@mapn.ro
Petiţii, cereri, reclamaţii, sesizări, propuneri:
- privind competenţele structurilor militare şi procedura de adresare: 021-315.86.10 sau 021-402.34.00 interior 1011.404 sau 1011.426;
- privind activitatea de evidenţă şi stadiul de soluţionare: 021-402.34.00 interior 1011.422.

Nu am inteles niciodata de ce cititorii acestui site nu au curajul sa raspunda unor solicitari. Desi vad ca sunt multi cititori, cei care comenteaza sunt foarte putini. Sa fie indiferenta care caracterizeaza societatea civila de vina? Ne-a cuprins ea si pe noi?
memorat

cms111

• Nou Venit
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Restructurare, reorganizare, resubordonare...dar cine ne consilieaza?
« Răspuns #2 : Noiembrie 01, 2012, 08:49:30 »

John, mulţumesc pentru  informaţiile trimise şi promtitudinea cu care văd că răspunzi de obicei:) Sper să le folosesc la maxim. Spre ruşinea mea, nici eu nu ştiu ce înseamnă "doamnantă" :-\ Eu  am scris cuvântul "va-can-tă" adică liberă :D Cred că serverul e  de vină pentru festa jucată  :D Dac doar serverul ne-ar juca feste în această viaţă tumultoasă, ce bine ar fi! ;D
« Ultima Modificare: Noiembrie 01, 2012, 08:51:37 de cms111 »
memorat

John

• Nou Venit
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Restructurare, reorganizare, resubordonare...dar cine ne consiliază?
« Răspuns #3 : Noiembrie 01, 2012, 11:03:22 »

cms, feste ne joaca tot cei care ar trebui sa ne sprijine. Uite aici bataie de joc la adresa militarilor: http://roarmy.ro/eveniment/2012/11/alte-sute-de-grade-de-ofiteri-acordate-unor-absolventi-noile-liste-de-acordari-si-avansari-pe-2010/#more-2433
memorat

Pagină creată în 0.326 secunde cu 40 interogări.