ROARMY FORUM

Vă rugăm să vă logaţi sau să vă înregistraţi.

Logați-vă cu numele de utilizator, parola și durata sesiunii de logare
Căutare avansată  

Stiri:

Site-ul roarmy.ro nu are nici-o legatura cu institutia Ministerul Apararii Nationale si nu poate fi asimilata sub nici-o forma acesteia. Acesta este un site privat.

Autor Subiect: Ministrul apararii in guvernul Ponta, generalul in rezerva Corneliu Dobritoiu  (Citit de 4397 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

admin

• Administrator
  • Nou Venit
  • Mesaje postate: 23

Primul ministru desemnat, Victor Ponta a anuntat aseara propunerile domniei sale pentru cabinetul ce va fi prezentat parlamentului sapatamana viitoare. Iata propunerile primului ministru:
Premier - Victor Ponta, Ministul Agriculturii - Daniel Constantin (PC), Ministrul Finanţelor - Florin Georgescu (PSD) - vicepriministru
Ministrul Apărării - Corneliu Dobriţoiu (PNL), Ministerul de Externe - Andrei Marga (PNL), Ministrul Transporturilor - Ovidiu Silaghi (PNL), Ministrul Administraţiei şi Internelor - Ioan Rus (PSD), Ministrul Economiei - Daniel Chiţoiu (PNL), Ministrul Educaţiei - Corina Dumitrescu (PSD), Ministrul Dezvoltării şi Turismului - Eduard Hellvig (PNL), Ministrul Culturii - Mircea Diaconu (PNL), Ministrul Muncii - Mariana Câmpeanu (PNL), Ministrul Sănătăţii - Vasile Cepoi (PSD), Ministrul Comunicaţiilor - Dan Nica (PSD), Ministrul Mediului - Rovana Plumb (PSD), Ministrul Afacerilor Europene - Leonard Orban, Ministrul Justiţiei - Titus Corlăţean (PSD), Ministrul delegat pentru Administraţie - Victor Paul Dobre (PNL), Ministrul delegat pentru relaţia cu Parlamentul - Mircea Duşa (PSD), Ministru delegat pentru mediul de afaceri - Lucian Isar, Ministrul delegat pentru dialog social - Liviu Marian Pop, Ministrul delegat pentru strategii guvernamentale şi relaţii cu societate civilă - Victor Alistar.

Ceea ce ma intereseaza in acest moment este ca guvernul pleaca deja cu un handicap, Alistar fiind declarat incompatibil el avand interdictia de a ocupa functii cu demnitate publica, in timp ce Diaconu are pe rol un proces de aceeasi natura.

Iata si declaratia noului ministru al muncii, Mariana Munteanu, declaratie data miercuri si care intereseaza atat salariatii bugetari cat si pensionarii:

Mariana Câmpeanu, propusă pentru Ministerul Muncii, declarat, miercuri, că priorităţile sale sunt respectarea legii şi o cheltuire transparentă şi corectă a banului public, primele măsuri fiind de reparare, în sensul restituirii celor 15% la salariu bugetarilor şi a sumelor oprite pensionarilor, potrivit Mediafax.

"Din punctul meu de vedere, al Ministerului Muncii, doresc ca în această scurtă perioadă două lucruri să reparăm: să restituim cei 15% personalului bugetar, o măsură abuzivă şi care trebuia reparată de mult şi pensionarii să primească sumele oprite pentru asigurările sociale în mod abuziv", a spus Câmpeanu.

Vom vedea in viitorul apropiat care din multele si populistele promisiuni se vor adeveri,luand in calcul faptul ca pentru returnarea banilor opriti pentru asigurari sociale este nevoie de modificarea legii.

Doamne ajuta!
memorat

Marinarul

• Nou Venit
  • *
  • Mesaje postate: 18

Uraaaaaaaaaaaaaaaaa! A cazut guvernullllllllllllllll! Eu cu ce m-am ales?

Am platit cu 50 de lei mai mult rata la banca. Sunt fericit, voi fi si mai fericit. Un euro a sarit de 4.4 lei, luna viitoare va fi  4.5 lei, eu voi plati si mai mult la banca.........trai naneaca nu gluma.

Vai de curul nostru va fi. Uitati-va putin pe declaratiile astora de avere. Dintr-un salariu de functionar public, marea majoritate dintre ei au cate 5 case, 5 terenuri, masini de lux......sa fie sanatosi si sa le stapaneasca la fel, dar....................eu cu cine dracului votez daca nivelul de trai scade de la o zi la alta?

Vin ai vostri, pleaca ai nostri, noi ramanem tot ca desteptii!!!!
memorat

Pagină creată în 0.076 secunde cu 33 interogări.