ROARMY FORUM

Vă rugăm să vă logaţi sau să vă înregistraţi.

Logați-vă cu numele de utilizator, parola și durata sesiunii de logare
Căutare avansată  

Stiri:

Va dorim bun venit pe forumul RoArmy!!! Aici se poate discuta despre orice cu respectarea legislatiei referitoare la clasificarea anumitor informatii.

Autor Subiect: Un tanar ofiter protesteaza imbracat in haina militara  (Citit de 3485 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

John

• Nou Venit
  • *
  • Mesaje postate: 44
Un tanar ofiter protesteaza imbracat in haina militara
« : Ianuarie 24, 2012, 08:30:47 »

Seara trecuta am vazut pentru prima oara in ultimii 20 de ani un ofiter al armatei luand pozitie fata de situatia actuala din armata si din societatea civila. In prima faza, am avut tendinta sa-l condamn pentru terfelirea hainei militare dar ulterior am ajuns la concluzia ca acesta, prin protestul inedit, a adus un castig de imagine pentru armata romana, mai mare de mii de ori decat o suta de declaratii ale ministrului Oprea, decat o suta de aparitii pe posturile de televiziune al purtatorului de cuvant (asa zisul) Fratila.

Ca a gresit putin, o stiu toti militarii. Daca rabufnirea lui este parte din off-urile militarilor actuali ramane de vazut.
Cert, in opinia personala este faptul ca, o noua generatie de militari apare pe firmament. Sper din suflet ca este de bun augur.
memorat

John

• Nou Venit
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Un tanar ofiter protesteaza imbracat in haina militara
« Răspuns #1 : Martie 02, 2012, 03:36:22 »

Iata cum jocurile politice l-au atras pe tanarul nostru in mrejele lor si la aceasta data i-au dat un mare sut in partea dorsala, locotenentul nostru fiind in acest moment doar un tanar rezervist.
memorat

Pagină creată în 0.075 secunde cu 33 interogări.